fbpx

antyrefleks

 • Antyrefleks, czy jest mi potrzebny ?

  Często spotykamy się u optyka, w salonie optycznym lub już u okulisty z opcją wyboru soczewek z powłoką antyrefleksyjną lub bez niej. Co właściwie oznacza to pojęcie i czy faktycznie warto wybrać opcje droższych soczewek z powłokami antyrefleksyjnymi ?

  Antyrefleks to specjalistyczna nieznacznej grubości powłoka nanoszona na soczewki (szkła) okularowe, redukująca odbicia i odblaski powstające w wyniku padania na nie światła z różnych stron. Dzięki powłokom antyrefleksyjnym do naszych oczu dociera więcej światła, więc możemy pracować w większym komforcie, a nasze oczy nie muszą się już tak wysilać aby dojrzeć nawet najdrobniejsze szczegóły. W przypadku zwykłych szkieł bez antyrefleksu część światła jest bezpowrotnie tracona ze względu na jego odbijanie się od powierzchni takich soczewek, częściej też mrużymy i wysilamy oczy co skutkuje większym zmęczeniem oka pod koniec dnia. Soczewki z antyrefleksem polecane są wszystkim użytkownikom okularów a w szczególności osobom prowadzącym różnego rodzaju pojazdy w dzień i w nocy , pracującym z komputerem oraz osobom starszym, których oczy potrzebują większej ilości światła dla prawidłowej oceny oglądanych przedmiotów.

  Optyk Optoart dbając o państwa zdrowe widzenie poleca montaż soczewek z powłokami antyrefleksyjnymi o sprawdzonej, wysokiej trwałości z 2 letnią gwarancją. Gwarantujemy, że cena podstawowych soczewek z powłoką antyrefleksyjną u nas jest taka sama, jak soczewek bez tej powłoki.

  Na poniższych obrazach można zaobserwować różnicę miedzy soczewkami: po lewej obraz widziany przez soczewke pozbawioną antyrefleksu, po prawej obraz widziany przez soczewke z antyrefleksem

  W naszym Salonie Optycznym wszystkie typy sprzedawanych soczewek mają powłoki antyrefleksyjne. Praktycznie nie wykonujemy okularów bez tych powłok – tylko wyraźne wskazanie klienta o tym że dane soczewki maja nie zawierać antyrefleksu skłania nas do takiego montażu